Hakkımızda

Bilgeometri: Her yaştan yetişkinlere ve K12 eğitim kurumlarına tam donanımlı atölye ortamları tasarlayan ve üreten, farklı disiplinlerden akademik kadrosuyla hizmet veren bir ekiptir. Fark yaratan meraklı nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Akademik kadrosu ile Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik, Uygulama, Tasarım ve Sanat alanlarında öğrencilerin yetkinliklerini arttırmayı hedefleyen STEM-HD, BİLGEOMETRİ, GOM Eğitimleri ile fark yaratmıştır. 2023 Eğitim vizyonunu benimseyerek, çocuklarımızın ilgi, yetenek ve mizaçlarına yönelik gelişimlerini desteklemek adına Türkiye’nin dört bir yanında Tasarım, Beceri ve Üretim atölyeleri kurmaya ilk günkü heyecan ve disiplinle devam ettirmektedir. 10 yıllık tecrübesiyle öğrencilerine evrensel beceriler kazandırmayı hedeflemiştir.

Bilgeometri’nin kurucusu Bilge KAYNARCA, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat Bölümünü bitirdi. Sınıf Öğretmenliği ve Öğretmenlik Meslek Bilgisi derslerini içeren pedagojik formasyonlarını 1998 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesinde tamamladı. Ekonomist olarak çalıştığı işinden 2004 yılında kızının doğumuyla ayrıldı ve eğitim sektöründe gönüllü çalışmalara başladı. Kağıt ile ilk buluşması kızının kağıt uçaklara olan merakı sayesinde oldu. Böylelikle origami, kirigami, quilling ile tanıştı ve bu sanatları eğitim ile buluşturmaya başladı.

2011 yılında “Öğreten Oyun Kağıt Uçaklar” sergisini açan kızına destek verirken başka çocuklar için de bu konuda neler yapabileceğini araştırdı ve gönüllü çalıştığı okulda Havacılık Kulübünü kurarak; “Türkiye’deki ilk Lisanslı Kağıt Uçak” yarışmasını gerçekleştirdi. Bu yarışma, lisanslı ilk yarışma olması sebebiyle dikkatleri üzerine çekti. Origami kağıt uçaklar sayesinde havacılık ve gökbilim sevgisini çocuklara aşılama kararıyla Türk Hava Kurumu’nda “Ahşap Maket Uçak Rehber Öğretmenliği” programına katılarak sertifika aldı. Daha sonra tüm okullarda uygulamalı eğitimlerin yapılabilmesi için tam donanımlı atölyeler tasarlamaya ve kurmaya başladı. Bu kültürü yaygınlaştırmak için 2009’dan beri birçok okulda ve vakıfta gönüllü çalıştı. Bunlar arasında Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları ve ITAP-FenLab da vardır.

2019 yılından itibaren ise tescilli marka ve ürün olan Bilgeometri Eğitim setleri ile “Bilgeometri atölyeleri” kurmaya, kurduğu atölyelerde öğrenci ve öğretmen eğitimleri vermeye devam etmektedir. "Uygulamalı eğitim, yaparak ve yaşayarak öğrenme, kendin yap" kültürünü yaygınlaştırmaya, “yetenekli, meraklı ve fark yaratan” insanlar yetiştirmeyi hedef edinmiştir.

Sorular


Hiç Soru Sorulmamış. İlk soruyu siz sorun...

Sen de Yükle
Siz de fotoğraf ya da video ekleyebilirsiniz...


Dosya Gönder


6
 
2246 kez görüntülendi
Amerikan Kültür Kolejleri
Ankara Üniversitesi
Ayvansaray Üniversitesi
Gazi Koleji
Gazi Üniversitesi
Hacettepe Üniversitesi
Maya Koleji
Milli Eğitim Bakanlığı
ODTÜ
TED
TÜBİTAK
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi